В периода 22-24.04.2026 г. в ПМГ “Васил Друмев”, гр. Велико Търново се проведе заключителната част на проекта “От знание към действие” по Национална програма “Иновации в действие”, модул 2 “Мобилност за популяризиране и мултиплициране на добри иновации между училищата”.
В първия ден се проведе работна среща между екипите на ПМГ “Васил Друмев” – гр. Велико Търново, ПГ “Васил Левски” – гр. Ямбол, СУ “Георги Стойков Раковски” – гр. Котел и 93. СУ “Александър Теодоров – Балан” – гр. София. След проведената работна среща гостите на ПМГ “Васил Друмев” се запознаха със STEM центъра на гимназията.
През втория ден на проекта, училищата партньори присъстваха в часовете по иновативните предмети: “Алгоритми и структури от данни”, “Компютърна математика” и “Приложна математика”. Всички тези иновативни часове се проведоха в STEM центъра на гимназията. След проведените иновативни часове, домакините от ПМГ “Васил Друмев” запознаха гостите от партньорските училища със забележителностите в гр. Велико Търново.
В третия и последен ден на проекта, домакините от ПМГ “Васил Друмев” представиха проекти на възпитаници на гимназията, участващи в национални олимпиади и международни състезания. Представените проекти са различни приложения за:
– помощ на животни,
– ефективна среда за учениците,
– български AI гласов асистент за деца със зрителни нарушения
– приложение за лесен достъп до промоционалните цени в различните търговски вериги.
Благодарим на партньорите за споделените добри иновативни практики и ползотворното сътрудничество.


